Commerzbank potwierdza piątkową informację - mBank idzie pod młotek. Większościowy udziałowiec bo aż 69,3% udziałów mBanku - wystawił swoje udziały na sprzedaż. Commerzbank poinformował, że zysk ze sprzedaży mBanku, pozwoli wygenerować środki finansowe na szybszą realizację strategii oraz zaspokoi koszta powiązanych z nią inwestycji. Jak zapowiedziano w komunikacie, władze Commerzbanku przygotowały projekt "Commerzbank 5.0" i przekazały go do oceny radzie nadzorczej. Dokładne omówienie projektu nastąpić ma 25 i 26 września.

 

Jak wypowiada się zarząd Commerzbnaku na temat sprzedaży większościowego pakietu udziałów mBanku: "Sprzedaż pozwoli na redukcję wartości aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału akcyjnego Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku będzie podlegała zgodzie regulatora" - czytamy dalej.

 

mBanku nie przejmie Państwo?

 

Do informacji o planowanej sprzedaży większościowego pakietu akcji mBanku odniósł się prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. To PFR brał udział w tak zwanej repolonizacji banku PEKAO w 2017 roku.

 

"W związku z licznymi pytaniami dziennikarzy i inwestorów o mBank, informuję, że grupa PFR nie prowadzi żadnych analiz, ani rozmów na temat ewentualnych przejęć instytucji finansowych" - czytamy we wpisie na Twitterze.

 

 

 

O kwestię przejęcia mBanku były, również pytane dwa największe banki w Polsce - pod względem posiadanych aktywów: PEKAO oraz banku PKO BP.

Biuro prasowa banku Pekao poinformowało, że na dzień dzisiejszy nie prowadzi żadnych rozmów dotyczących przejęć w sektorze bankowym. Komentarza odmówiło, również biuro prasowe banku Pko BP.

 

Zmiana właściciela mBanku, może oznaczać przetasowanie na polskim rynku finansowym. Obecnie należący do Commerzbanku mBank jest czwartym bankiem w Polsce pod względem wielkości posiadanych aktywów. Goni go Bank BGŻ BNP Paribas, który obecnie jest na szóstym miejscu.

 

mBank z pewnością byłby łakomym kąskiem dla wszystkich graczy. – To bank z pierwszej piątki pod względem wielkości, ma spory udział w rynku, jest rozwinięty technologicznie, działa w stosunkowo dużym kraju UE o dobrej i rozwijającej się gospodarce. Bardziej atrakcyjny wydaje się dla nowych graczy niż banków już obecnych na naszym rynku ze względu na jego lekką, niewielką, a więc niskokosztową, sieć oddziałów, co powoduje, że główne i najłatwiejsze w bankowych fuzjach kosztowe efekty synergii dzięki zamykaniu oddziałów i zwolnieniom nie byłyby tak duże jak zwykle. W tym przypadku bardziej liczyłoby się zwiększenie skali, które w dobie bankowości cyfrowej jest bardzo ważne i daje sporo korzyści, więc pomimo potencjalnie mniejszych synergii kosztowych nawet obecni na naszym rynku gracze mogliby być zainteresowani mBankiem – mówił Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowego.

 

 

 

To już pewne - mBank na sprzedaż!

21 września 2019
mBank na sprzedaż. Kto kupi mBank?

Wróć do listy artykułów.

Najniższe oprocentowanie kredytu dla Twojej firmy.
Finansowanie na pokrycie zaległości w ZUS.

tel. +48 733 938 741

tel. +48 787 566 662

 

eurofinance@efce.pl

 

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

NIP: 5242719654

brak zdolności kredytowej czy zaległości w ZUS to żaden problem.
brak zdolności lub słaby scoring.

.EUROFINANCE.

EUROFINANCE© BIZNESOWE CENTRUM WARSZAWY

CENTRALA FIRMY

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

KONTAKT

 

+48 733 938 741

+48 787 566 662

 

e-mail: eurofinance@efce.pl