finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Spotkanie z doradcą

SŁOWNIK FINANSOWY

Przejrzyste finanse to podstawa! Dlatego specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy słownik pojęć finansowych, który znacznie ułatwi Państwu zrozumienie zagadnień związanych m.in. z rynkiem kredytowym. Doświadczenie to wiedza, z której potrafimy korzystać!

preferowane kredyty dla firm
finansowanie, kredyty, bankomat, bank

| SŁOWNIK POJĘĆ FINANSOWYCH.

Strona - U

UBEZPIECZENIE KREDYTU

To jedna z form przejściowego zabezpieczenia spłaty wierzytelności. W razie zaistnienia wypadku ubezpieczeniowego ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania, ubezpieczający zaś jest zobowiązany do przedstawienia warunków umowy kredytu.
Forma zabezpieczenia wykorzystywana przez bank w kredytach hipotecznych, w których wkład własny kredytobiorcy jest w ocenie banku zbyt niski.

UBEZPIECZENIE PRZEJŚCIOWE

Ubezpieczenie przejściowe inaczej, pomostowe. Do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości używane jest w każdym banku. Zabezpieczeniem pożyczanych pieniędzy kredytów hipotecznych jest wpis banku na pierwszym miejscu do IV działu księgi wieczystej nieruchomości. Bez tego wpisu bank nie mógłby wnosić roszczeń, gdyby kredytobiorca jednak kredytu nie spłacał i nie mógłby sprzedać danej nieruchomości aby odzyskać pożyczone pieniądze wraz z naliczonymi karami i odsetkami.

UMOWA KREDYTOWA

Zawierana jest między bankiem a klientem. W takiej umowie określa się: kwotę kredytu, termin jego spłaty, wysokość oprocentowania, warunki dotyczące zabezpieczenia zwrotu kredytu i termin postanowienia przez bank kwoty pieniężnej do dyspozycji kredytowej.

UMOWA PRZEDWSTĘPNA

Umowa, na mocy której strony zobowiązują się do zawarcia określonej umowy. Powinna ona zawierać istotne postanowienia oraz termin zawarcia umowy zasadniczej, nazywanej przyrzeczoną. Umowa przedwstępna powinna być zawierana w takiej formie, jakie wymaga się od umowy przyrzeczonej.

USTANOWIENIE HIPOTEKI

Dokonanie wpisu, który dotyczy nieruchomości przez uprawniony sąd do IV działu księgi wieczystej.

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

W

Z

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662