Grupa Energa SA otrzymała finansowanie w wysokości 2 mld. zł.
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Co to jest restrukturyzacja kredytu?

 

Restrukturyzacja kredytu to zmiana warunków posiadanego kredytu. Kredyt restrukturyzujemy po to aby dostosować zadłużenie do możliwości kredytobiorcy. O restrukturyzacji kredytu możemy mówić gdy np. kredytobiorca stracił dobrze płatną pracę i aktualna rata posiadanego kredytu (który dotychczas był obsługiwany regularnie) może być problemem. O restrukturyzacji inaczej zmianie warunków kredytu możemy mówić, również w przypadku gdy np. kredytobiorca dostał awans lub lepiej płatną pracę - wtedy możemy zmienić dotychczasowe warunki kredytu np. skrócić okres finansowania tak aby kredytobiorca mógł wcześniej spłacić zobowiązanie.

 

Restrukturyzacja kredytu – pierwsze kroki

 

Jeżeli zmieniła się Twoja dotychczasowa sytuacja finansowa i potrzebujesz zmiany w swoich finansach odnośnie kredytów, to masz kilka możliwości. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj każda operacja związana z kredytem prawdopodobnie będzie obłożona dodatkowymi opłatami. Do restrukturyzacji najlepiej podejść przed faktem dokonanym - wtedy gdy spodziewasz się pogorszenia swojej sytuacji finansowej. Bank, który udzielił Ci finansowania, przychylniej będzie patrzył na restrukturyzację/zmianę warunków finansowania wtedy gdy dotychczas wywiązywałeś się ze wcześniej ustalonych terminów płatności.

 

Zmiana harmonogramu spłat

 

Jest to chyba najczęstszy zabieg przy kredytach – wydłużenie jego spłaty. Taka operacja spowoduje zmniejszenie miesięcznej raty kredytu - co pozwoli nam na dalszą obsługę zobowiązania. Wydłużając okres finansowania należy pamiętać, że w końcowym efekcie zapłacimy więcej odsetek. W odwrotnej sytuacji - skrócenie okresu finansowania, spowoduje obniżenie kosztów końcowych, czyli zaoszczędzisz na odsetkach.

 

Refinansowanie kredytu

 

W niektórych przypadkach, obecny bank może odmówić refinansowania kredytu - wtedy należy pamiętać, że inny bank może udzielić finansowania na spłatę dotychczasowego kredytu. Jeżeli posiadasz wiele mniejszych kredytów, wtedy warto pomyśleć o konsolidacji wszystkich zobowiązań kredytowych. Zaciągając kredyt konsolidacyjny zamieniasz wiele małych pożyczek w jedną większą, ale na lepszych warunkach, w skrajnych przypadkach tańszych nawet o 4-5% w skali roku.  Sprawia to, że Twoje zadłużenie jest zdecydowanie łatwiej spłacić i nie zepsujesz swojej historii kredytowej. Szukając kredytu konsolidacyjnego zajrzyj na naszą podstronę: Kredyty Firmowe - gdy sprawa dotyczy firmy lub Kredyty Gotówkowe - gdy mówimy o zobowiązaniach prywatnych.

 

Przewalutowanie kredytu

 

Często opłacalna, ale i jednocześnie ryzykowna operacja. Opłacalna dlatego, że zmieniając walutę kredytu w którym jest małe oprocentowanie zyskujemy płacąc mniejsze odsetki. Przewalutowanie jest ryzykowne ze względu na możliwe skoki w wartości walut. I może się okazać, że zaciągasz kredyt w wysokości 5000zł, a do spłaty masz: gdy wartość waluty spadnie 4000zł, ale gdy wzrośnie 6000zł. Odradzałbym operacje związane z przewalutowaniem kredytu - najlepiej zaciągać zobowiązania w walucie, w której zarabiasz pieniądze.

 

Wakacje kredytowe

 

Część banków może na czas „problemów” kredytobiorcy zaoferować wakacje kredytowe. Jest to po prostu czas w którym nie płacisz rat, jednak odsetki są cały czas naliczane. Czas wakacji kredytowych jest uzależniony od kilku czynników: Banku w którym masz kredyt, twojej historii spłaty tego kredytu, faktu czy masz niekorzystne zapisy w Biurze Informacji Kredytowej, Twojej ogólnej zdolności kredytowej.

Przy podejmowaniu restrukturyzacji kredytu trzeba pamiętać, że bankowi zależy na spłacie kredytu i bank zamiast ścigać nierzetelnego kredytobiorcy, woli tak zmienić warunki kredytu by był on realny do spłacania.

Restrukturyzacja Kredytów.

23 września 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662