BIK - raport rzetelnego kredytobiorcy
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to „magazyn” danych o historiach kredytowych klientów. W BIK można znaleźć informacje pochodzące z banków, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych oraz firm pożyczkowych. Należy pamiętać, że BIK gromadzi zarówno informacje pozytywne, jak i negatywne.

BIK to tajemniczo brzmiący skrót, który często przewija się przy okazji debaty o kredytach i pożyczkach. Czym jest rejestr BIK? Dlaczego warto wiedzieć, na jakiej zasadzie funkcjonuje? Kto trafia do BIK? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

 

Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

 

BIK jest narzędziem, które koncentruje, przechowuje oraz, jeżeli jest to uzasadnione prawnie, przekazuję wiedzę dotyczącą historii kredytowych konsumentów. W praktyce więc BIK stanowi „składowisko” historii kredytowych poszczególnych klientów. Dlaczego jest to tak istotne? Instytucja finansowa, do której się zgłaszamy, musi wiedzieć, w jaki sposób traktujemy podobne zobowiązania. W związku z tym, historia kredytowa stanowi jeden z czynników, które są brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji i może zaważyć na tym, że kredyt, pożyczka itp. zostaną nam przyznane lub nasz wniosek będzie odrzucony. BIK – zdolność kredytowa: czy istnieją jakieś powiązania? Historia kredytowa i zdolność kredytowa to dwa zupełnie różne pojęcia, o czym często zapominamy. Owszem, oba czynniki są istotne, ale dane posiadane przez BIK dotyczą tylko historii kredytowej określonej osoby. W takim razie, czy za niezapłacony mandat można trafić do BIK? Nie!

 

Kiedy trafia się do BIK?

 

To pytanie pada bardzo często! Kiedy bank podaje do BIK? Wbrew czasem pojawiającym się opiniom, do BIK nie trafiamy w momencie, w którym nie spłacamy regularnie swoich zobowiązań. Wręcz przeciwnie! Kiedy dozwolone podmioty wpisują do BIK? W Biurze Informacji Kredytowej „magazynowane” są dane nie tylko o kredytach czy pożyczkach, które zostały zaciągnięte, ale również o kredytach odnawialnych, debetach itp. Dzięki BIK, banki lub inne uprawnione do tego podmioty wiedzą, że w przeszłości klient spłacał kredyt gotówkowy na określoną kwotę, obecnie natomiast reguluje kredyt hipoteczny, ale nie tylko! Duże znaczenie ma również scoring BIK, czyli ocena punktowa. Jak zostało już wspomniane, BIK prezentuje również historię kredytową, a więc można w nim znaleźć dane przedstawiające regularność uiszczania należności. W praktyce BIK pokazuje zarówno, że poszczególne zobowiązania spłacano terminowo, jak również, że obecne były w tej materii opóźnienia.

 

Skąd pobrać raport BIK??

 

Raport BIK można pobrać na trzy najbardziej znane sposoby. Osobiście w siedzibie Biura Informacji Kredytowej S.A., która znajduje się na ulicy: Postępu 17A w Warszawie, raport BIK można wygenerować poprzez zarejestrowanie się na stronie: www.bik.pl. Zakładając konto, jesteśmy w stanie w bardzo szybki i wygodny sposób wygenerować i pobrać raport BIK. Rejestracja i wygenerowanie raportu jest intuicyjne. Musimy przejść przez 3 kolejne etapy co zajmuje przysłowiowe pięć minut, a na koniec opłacić kwotę rejestracyjną z własnego konta bankowego, potwierdzającego dane wpisane w rejestracji. Przelew opiewa na kwotę 1 zł. Raport Kredytowy, można pobrać również za pośrednictwem konta bankowego w PKO BP. Pobranie raportu kredytowego BIK kosztuje: dla osoby prywatnej - jeden raport 39 zł., a pakiet 12 raportów kosztuje 99 zł.

 

BIK – informacja ustawowa

 

BIK: sprawdzenie zadłużenia – czy to możliwe? Jak sprawdzić, czy jestem w BIK? Biuro Informacji Kredytowej proponuje możliwość przygotowania specjalnych raportów, dzięki którym będziemy mogli przeanalizować przechowywane o nas dane. Warto też pamiętać o istnieniu Informacji Ustawowej BIK. Jesteśmy uprawnieni do tego, by co sześć miesięcy, po złożeniu wymaganego wniosku, otrzymać taką informację z BIK, całkowicie za darmo. Co znajdziemy w Informacji Ustawowej, którą przygotowuje Biuro Informacji Kredytowej? Między innymi, nasze dane osobowe.

Raport kredytowy BIK.

20 lutego 2020

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662