Straty polskich banków.
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Warszawa, 22.10.2019 (ISBnews) - Getin Holding podpisał z funduszem typu private equity list intencyjny, w którym fundusz wyraził zamiar dokonania potencjalnego zakupu udziałów w spółkach zależnych - do 100% akcji Idea Banku z siedzibą we Lwowie oraz do 100% udziałów New Finance Service Sp. z o.o. w Kijowie, podał holding. Fundusz ma wyłączność na negocjacje do 1 stycznia 2020 r.

 

 

Biznes Getin Holding na Ukrainie rozwijał się ostatnio bardzo szybko. Kontrolowana przez Leszka Czarneckiego spółka postanowiła się go jednak pozbyć. Pieniądze mogą się przydać na ratunek dwóch banków w Polsce.

 

 

Kontrolowany przez Leszka Czarneckiego (55 proc. akcji) Getin Holding podpisał list intencyjny z funduszem typu private equity. Fundusz wyraził chęć zakupu udziałów w spółkach zależnych - do 100 proc. akcji Idea Banku z siedzibą we Lwowie oraz do 100 proc. udziałów New Finance Service Sp. z o.o. w Kijowie. Fundusz ma wyłączność na negocjacje do 1 stycznia 2020 r.

 

 

Ukraińskie spółki to najważniejsze aktywa Getin Holding. Idea Bank (Ukraina) jest jednym z liderów w segmencie kredytów gotówkowych na ukraińskim rynku bankowym. Pod względem zyskowności, czyli osiąganego poziomu zwrotu z kapitałów własnych (ROE) na poziomie 86,16 proc. zajmuje czołową pozycję w ukraińskim sektorze bankowym.

W drugim kwartale zarobił 23,5 mln zł, czyli o 41 proc. więcej niż rok wcześniej. Przy takich zyskach ukraińskiego banku kwota transakcji może przekroczyć nawet miliard złotych.

 

 

Te pieniądze mogłyby posłużyć ratowaniu podnoszących się z kolan: Idea Banku, lub Getin Noble Banku, a być może obu naraz. Na warszawskiej giełdzie wartość obu banków wynosi obecnie niecałe 500 mln zł.

Zgodnie z listem intencyjnym, fundusz przystąpi do trwającego 6 tygodni badania due diligence spółek, a po jego pozytywnym wyniku do uzgodnienia warunków rozważanej transakcji, w tym wielkości pakietu akcji i udziałów potencjalnej transakcji. Getin Holding przyznał funduszowi wyłączności na negocjacje dotyczące sprzedaży spółek na okres do dnia 1 stycznia 2020 roku - podano w komunikacie.

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez strony listu intencyjnego, termin zamknięcia rozważanej transakcji dotyczącej sprzedaży akcji i udziałów spółek został ustalony na I kwartał 2020 r.

"List intencyjny nie stanowi zobowiązania stron do zawarcia umów sprzedaży akcji i udziałów spółek" - podkreślono.

 

 

"Zgodnie z listem intencyjnym, fundusz przystąpi do trwającego 6 tygodni badania due diligence spółek, a po jego pozytywnym wyniku do uzgodnienia warunków rozważanej transakcji, w tym wielkości pakietu akcji i udziałów potencjalnej transakcji. Emitent ponadto informuje, że wyraził zgodę na przyznanie funduszowi wyłączności na negocjacje dotyczące sprzedaży spółek na okres do dnia 1 stycznia 2020 roku" - czytamy w komunikacie.Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez strony listu intencyjnego, termin zamknięcia rozważanej transakcji dotyczącej sprzedaży akcji i udziałów spółek został ustalony na I kwartał 2020 r.,

 

 

List intencyjny nie stanowi zobowiązania stron do zawarcia umów sprzedaży akcji i udziałów spółek". Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

 

Leszek Czarnecki chce sprzedać New Finance Service Sp. z o.o.

21 października 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662