Byłem umówiony na spotkanie z klientką. Jak to spotkanie - przygotowany notes, długopis i zaparzona herbata. Zawiadomiłem współpracowników o spotkaniu, zarezerwowałem salę na jakieś 30 minut. Witam Panią Joannę uśmiechem i zapraszam do sali. Asystentka przyniosła kawę z ekspresu - tak jak poprosiła Pani Asia. Rozmawiamy o sprawach pobocznych, poznajemy się, wymieniamy serdeczności. Lubię poznać swojego klienta - czym się zajmuje, jakie ma zainteresowania, przemyślenia na temat życia, taki przyjemny wstęp do meritum spotkania.

 

Pani Joanna oznajmiła - potrzebuje finansowania ok 50 tyś. zł. na prowadzenie bieżącej działalności. Myślę w porządku, nic trudnego - co prawda klientka posiada już trochę zobowiązań ale 50 tyś. zł. to niewielka kwota - zdolność finansowa jest. Za chwilę dobierzemy dobry i solidny produkt kredytowy na preferowanych warunkach. Na tamten czas zaproponowałem oprocentowanie na poziomie 4,5% w skali roku. Pani Joanna uśmiechnęła się i powiedziała, że nie spodziewała się tak taniego kredytu - wszystkie kredyty jakie ma są na ok 10% w skali roku nie licząc dodatkowych ukrytych opłat.

 

W dalszej części rozmowy poznałem bliżej Panią Joannę oraz strukturę jej firmy. Prowadziła biznes gastronomiczny - niewielka budka typu fast food na obrzeżach Warszawy. Jak się okazało, Pani Joanna potrzebowała finansowania na bieżącą działalność firmy, a konkretniej na opłacenie czynszu, rat kredytów i zakup nowego urządzenia kuchennego, ponieważ stare niedomagało. Pani Joanna posmutniała i mi też udzielił się smutek.

Przeprosiłem klientkę, wyszedłem. Powiedziałem swoim współpracownikom, że przedłużam salę na godzinę. Wróciłem do Pani Joanny z dawką pozytywnej energii. Wiedziałem, że nie można tego tak zostawić i musimy zacząć działać.

 

Uśmiechnąłem się, najserdeczniej jak potrafię - poradzimy sobie wszystko się ułoży. Pani Joanna - wykształcenie gastronomiczne kilkanaście lat w branży, a zajmowała się jedynie budką fast food, która powoli upadała. Miała tego świadomość, że nie wszystko ułożyło się tak jak tego chciała. Życie nie zawsze jest kolorowe i układa się tak jak tego chcemy. Musimy walczyć, wierzyć i uparcie dążyć do celu. Wzięliśmy się do pracy. Okazało się, że Pani Joanna była zainteresowana dużo większym lokalem gastronomicznym, w dogodnej lokalizacji - w którym można stworzyć prawdziwą restaurację.

 

Napisaliśmy biznes plan, przeanalizowaliśmy mocne i słabe strony, podpatrzyliśmy konkurencję. Na papierze wszystko wyglądało świetnie, a w rzeczywistości? Jeszcze lepiej. Pani Joanna otrzymała finansowanie za naszym pośrednictwem na ok. 500 tyś. zł. na dogodnych warunkach i rozwinęła swój biznes. Dzisiaj prowadzi restaurację z bardzo smacznym włoskim jedzeniem, która przynosi zadowalające zyski! Pani Joanna spłaciła wszystkie kredyty, prowadzi biznes, który kocha i spełnia swoje marzenia. Do dzisiaj mamy kontakt i bardzo mi miło słyszeć podziękowania po tak długim czasie. 

 

Ta historia pokazuję dwie strony medalu. Pani Joanna posiadała kilka drobniejszych zobowiązań kredytowych na niedogodnych warunkach co przekładało się na dosyć wysoką sumę opłat miesięcznych - biorąc pod uwagę niedużą kwotę kredytów, a wypadkową tej sytuacji była słaba sytuacja finansowa firmy. Druga strona medalu to kredyty na dogodnych warunkach finansowych. Wykonaliśmy konsolidację/spłatę drogich zobowiązań, jednym kredytem na dużo korzystniejszym oprocentowaniu. Do tego doszła nadwyżka finansowa co przełożyło się na zainwestowanie w rozwój restauracji.

 

Kredytów na kiepskich warunkach finansowych należy się wystrzegać i na pewno nie przydadzą się Twojej firmie, ale tego chyba nie trzeba mówić. Warto zasięgnąć porady u specjalistów w tej dziedzinie np. u zaufanego doradcy kredytowego. Kredyt na atrakcyjnych warunkach i niskim oprocentowaniu nie jest niezbędny, ale faktycznie może mocno wesprzeć działalność firmy co przełoży się na dalszy pomyślny rozwój firmy.

 

 

 

 

Życzymy Państwu wielu sukcesów!

 

 

 

Kredyty dla firm - czy faktycznie są potrzebne?

18 września 2019
kredyty dla firm Warszawa

Wróć do listy artykułów.

Najniższe oprocentowanie kredytu dla Twojej firmy.
Finansowanie na pokrycie zaległości w ZUS.

tel. +48 733 938 741

tel. +48 787 566 662

 

eurofinance@efce.pl

 

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

NIP: 5242719654

brak zdolności kredytowej czy zaległości w ZUS to żaden problem.
brak zdolności lub słaby scoring.

.EUROFINANCE.

EUROFINANCE© BIZNESOWE CENTRUM WARSZAWY

CENTRALA FIRMY

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

KONTAKT

 

+48 733 938 741

+48 787 566 662

 

e-mail: eurofinance@efce.pl