kredyt obrotowy dla działalności gospodarczych
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Byłem umówiony na spotkanie z klientką. Jak to spotkanie - przygotowany notes, długopis i zaparzona herbata. Zawiadomiłem współpracowników o spotkaniu, zarezerwowałem salę na jakieś 30 minut. Witam Panią Joannę uśmiechem i zapraszam do sali. Asystentka przyniosła kawę z ekspresu - tak jak poprosiła Pani Asia. Rozmawiamy o sprawach pobocznych, poznajemy się, wymieniamy serdeczności. Lubię poznać swojego klienta - czym się zajmuje, jakie ma zainteresowania, przemyślenia na temat życia, taki przyjemny wstęp do meritum spotkania.

 

 

Pani Joanna oznajmiła - potrzebuje finansowania ok 50 tyś. zł. na prowadzenie bieżącej działalności. Myślę w porządku, nic trudnego - co prawda klientka posiada już trochę zobowiązań ale 50 tyś. zł. to niewielka kwota - zdolność finansowa jest. Za chwilę dobierzemy dobry i solidny produkt kredytowy na preferowanych warunkach. Na tamten czas zaproponowałem oprocentowanie na poziomie 4,5% w skali roku. Pani Joanna uśmiechnęła się i powiedziała, że nie spodziewała się tak taniego kredytu - wszystkie kredyty jakie ma są na ok 10% w skali roku nie licząc dodatkowych ukrytych opłat.

 

 

W dalszej części rozmowy poznałem bliżej Panią Joannę oraz strukturę jej firmy. Prowadziła biznes gastronomiczny - niewielka budka typu fast food na obrzeżach Warszawy. Jak się okazało, Pani Joanna potrzebowała finansowania na bieżącą działalność firmy, a konkretniej na opłacenie czynszu, rat kredytów i zakup nowego urządzenia kuchennego, ponieważ stare niedomagało. Pani Joanna posmutniała i mi też udzielił się smutek.

Przeprosiłem klientkę, wyszedłem. Powiedziałem swoim współpracownikom, że przedłużam salę na godzinę. Wróciłem do Pani Joanny z dawką pozytywnej energii. Wiedziałem, że nie można tego tak zostawić i musimy zacząć działać.

 

 

Uśmiechnąłem się, najserdeczniej jak potrafię - poradzimy sobie wszystko się ułoży. Pani Joanna - wykształcenie gastronomiczne kilkanaście lat w branży, a zajmowała się jedynie budką fast food, która powoli upadała. Miała tego świadomość, że nie wszystko ułożyło się tak jak tego chciała. Życie nie zawsze jest kolorowe i układa się tak jak tego chcemy. Musimy walczyć, wierzyć i uparcie dążyć do celu. Wzięliśmy się do pracy. Okazało się, że Pani Joanna była zainteresowana dużo większym lokalem gastronomicznym, w dogodnej lokalizacji - w którym można stworzyć prawdziwą restaurację.

 

 

Napisaliśmy biznes plan, przeanalizowaliśmy mocne i słabe strony, podpatrzyliśmy konkurencję. Na papierze wszystko wyglądało świetnie, a w rzeczywistości? Jeszcze lepiej. Pani Joanna otrzymała finansowanie za naszym pośrednictwem na ok. 500 tyś. zł. na dogodnych warunkach i rozwinęła swój biznes. Dzisiaj prowadzi restaurację z bardzo smacznym włoskim jedzeniem, która przynosi zadowalające zyski! Pani Joanna spłaciła wszystkie kredyty, prowadzi biznes, który kocha i spełnia swoje marzenia. Do dzisiaj mamy kontakt i bardzo mi miło słyszeć podziękowania po tak długim czasie. 

 

 

Ta historia pokazuję dwie strony medalu. Pani Joanna posiadała kilka drobniejszych zobowiązań kredytowych na niedogodnych warunkach co przekładało się na dosyć wysoką sumę opłat miesięcznych - biorąc pod uwagę niedużą kwotę kredytów, a wypadkową tej sytuacji była słaba sytuacja finansowa firmy. Druga strona medalu to kredyty na dogodnych warunkach finansowych. Wykonaliśmy konsolidację/spłatę drogich zobowiązań, jednym kredytem na dużo korzystniejszym oprocentowaniu. Do tego doszła nadwyżka finansowa co przełożyło się na zainwestowanie w rozwój restauracji.

 

 

Kredytów na kiepskich warunkach finansowych należy się wystrzegać i na pewno nie przydadzą się Twojej firmie, ale tego chyba nie trzeba mówić. Warto zasięgnąć porady u specjalistów w tej dziedzinie np. u zaufanego doradcy kredytowego. Kredyt na atrakcyjnych warunkach i niskim oprocentowaniu nie jest niezbędny, ale faktycznie może mocno wesprzeć działalność firmy co przełoży się na dalszy pomyślny rozwój firmy.

 

 

 

 

Kredyty dla Firm - czy faktycznie dają możliwościo rozwoju?

18 września 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662