finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Karta kredytowa obniża zdolność kredytową. Bądź bliżej przyszłego kredytu i zamknij nieużywaną kartę kredytową.

 

Od stycznia do listopada 2019 banki wydały aż 1108,3 tys. kart kredytowych, co daje wzrost o 20,3% względem ubiegłego roku. Suma przyznanego limitu dla wszystkich wydanych kart wyniosła 6,402 mld zł. Dla banków rok 2019 to zdecydowanie rok kart kredytowych, skąd ten nagły boom na ten produkt?

Czy faktycznie niesie ze sobą tak dużo korzyści, czy wręcz przeciwnie – jest początkiem czarnych chmur mogących negatywnie wpłynąć na Twoją zdolnością kredytową?

 

 

Karta kredytowa – nie taki diabeł straszny jak go malują?

 

Banki sprzedają karty językiem korzyści i faktycznie jest tak, że w wielu przypadkach karta kredytowa jako produkt kredytowy "codziennego użytku" opłaca się przyszłym kredytobiorcom. Poza oczywistymi profitami do których można zaliczyć zabezpieczenie płynności finansowej w domowych wydatkach, czy możliwość zaciągnięcia kredytu na minimalnej stopie prowizyjnej , kwestiami, które przyciągają klientów banków są programy lojalnościowe, konkursy i bony, które realizowane są przy udziale partnerów. Dzięki karcie kredytowej można liczyć na zniżki w większości punktów handlowo-usługowych, czy też zwrot kwoty za wydane pieniądze na paliwo.

 

Jeżeli ważnym jest dla ciebie bezpieczeństwo podczas robienia zakupów, to z pewnością karta kredytowa zapewni ci ten komfort. Dzięki usłudze chargeback możliwe jest anulowanie wydanych środków. W przypadku, kiedy nie dostałeś zamówionego towaru, wystarczy zgłosić się do oddziału swojego banku, wypełnić formularz reklamacyjny, a dalszymi kromkami zajmie się bank w Twoim imieniu.Karta kredytowa ułatwia podróżowanie i choć coraz rzadziej potrzebna jest przy bookowaniu biletów lotniczych, to w dalszym ciągu nie obejdziesz się bez niej w przypadku wypożyczenia auta, gdzie wypożyczalnia dla zabezpieczenia się, blokuje procent wartości wynajmowanego auta.Mimo wielu plusów, które niesie ze sobą karta, warto pamiętać, że im większy limit na karcie ustalisz z bankiem, musisz się liczyć z tym, że trudniej będzie dostać kolejny kredyt.

 

 

Zdolność kredytowa a karta kredytowa, czyli kawa na ławę

 

Karty kredytowe szturmem zdobyły rynek bankowości w 2019 roku, a wydane karty dotyczyły wszystkich limitów kredytowych, co oznacza, że ten produkt bankowy znalazł się w zasięgu ręki klientów z różnym zasobem portfela. Często klienci banków rezygnowali z pożyczki ratalnej, czy kredytu gotówkowego, uznając, że karta kredytowa będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Jeżeli starasz się o kredyt gotówkowy w banku, musisz wiedzieć, że jednym z czynników, który będzie brany pod uwagę jest wysokość limitów, które posiadasz na karcie kredytowej. Bank traktuje to jako część miesięcznych wydatków gospodarstwa domowego.

W zależności od banku, przy obliczaniu zdolności kredytowej przyjmuje się od 2,6% do 5% całego limitu na karcie jako obciążenie finansowe. Co za tym idzie, jeżeli posiadasz limit na karcie kredytowej w wysokości 15 000 zł, to bank do miesięcznych kosztów doliczy ci od 390 zł do 750 zł.Jeżeli myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego na większą kwotę, dobrym rozwiązaniem będzie ustalenie jak najniższego limitu na karcie, używając jej tylko na potrzeby programów lojalnościowych, czy w celu uniknięcia ewentualnych problemów z podróżowaniem lub całkowite spłacenie limitu i zrezygnowanie z karty.

 

 

Jeśli karta kredytowa, to tylko z myślą o przyszłości

 

Nie jest tajemnicą, że im więcej produktów bankowych posiadasz, tym masz coraz mniejszą zdolność kredytową. Jeżeli myślisz o wzięciu kredytu gotówkowego, czy hipotecznego w przyszłości, taka karta może w realny sposób obniżyć proponowaną wysokość kredytu przez bank o nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wszystko jest dla ludzi, ale decydując się na kartę kredytową i biorąc pod uwagę przyszłe plany kredytowe, zastanów się, czy jest to skórka warta wyprawki.

 

 

Karta kredytowa obniża zdolność kredytobiorcy.

09 stycznia 2020

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662