Grupa Energa SA otrzymała finansowanie w wysokości 2 mld. zł.
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Idea Bank półrocze zakończył ze stratą 80 mln zł., ale są sygnały poprawy sytuacji. Obecne wyniki oraz zapowiedzi restrukturyzacji Banku z zadowoleniem przyjęli inwestorzy. W obecnym czasie akcje Idea banku rosną blisko 20 proc.

Banki przyzwyczaiły inwestorów do zarabiania bardzo dużych pieniędzy - niestety w ostatnim czasie nie można tego powiedzieć o Banku Czarneckiego. Po złożeniu raportu z działań banku - po raz kolejny Idea Bank notuje stratę, tym razem pierwsze półrocze wykazało stratę z działalności operacyjnej z ok 80 mln. "minusem".

 

 

W porównaniu do analogicznego okresu rozliczeniowego z 2018 roku Idea Bank wykazał stratę na poziomie 376 mln. zł. Biorąc pod uwagę poprzedni rok, wynik 80 mln. zł. straty za I półrocze 2019 roku to zmniejszenie straty o ok. 82%, Ponad to Idea Bank na dzień dzisiejszy wykazuje symboliczny zysk na poziomie 1 mln. zł.

 

 

"Rok 2018 był dotychczas najtrudniejszym rokiem w historii banku, co było spowodowane przede wszystkim koniecznością utworzenia rezerw i odpisów na należności oraz inne aktywa grupy. W pierwszym półroczu 2019 roku zauważalne są już efekty działań naprawczych, które mają na celu ustabilizowanie sytuacji" - komentuje wyniki zarząd Idea Banku.

 

 

Poprawę, również dostrzegają inwestorzy. Po publikacji wyników, notowania Idea Banku wystrzeliły w górę. W ciągu chwili wzrosły o około 20 proc. a około godziny 10:00 były wyceniane na 2,70 zł za sztukę, a jeszcze wczoraj chodziły po 2,20 zł.

Zarząd Idea Banku nie ukrywa, że aby ostatecznie stanąć na nogi, konieczne jest pozyskanie inwestora, który dofinansuje bank dużą kwotą pieniędzy.

 

 

Idea Bank opracował i przedstawił KNF plan restrukturyzacji. W głównej mierze, polegać ma ona na obniżeniu kosztów działalności (co widać po placówkach bankowych).

W czerwcu tego roku Idea Bank rozpoczął proces, który przyczynia się do restrukturyzacji - proces zwolnień grupowych, który do końca 2019 roku ma objąć do 750 pracowników.

Bank rozpoczął też proces przebudowy modelu sieci sprzedaży, który obecnie jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Docelowo ma przyczynić się do znaczącej redukcji kosztów utrzymania. W tym roku m.in. rozpoczęto proces transformacji sieci placówek do nowego, efektywniejszego formatu.

 

Na koniec czerwca bank prowadził 476,8 tys. rachunków. Mimo trudności i związanych z nimi problemów wizerunkowych ich liczba wzrosła o 2 tyś. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Bank chwali się, że w pół roku pozyskał blisko 15 tys. nowych klientów, w tym 3 tys. Polskich firm.

 

 

 

Problemy Idea Banku - afera KNF.

 

 

W piątek po południu Getin Noble Bank w komunikacie giełdowym poinformował, że 19 listopada uzyskał od Narodowego Banku Polskiego 3,59 mld zł kredytu, a 21 listopada - 1,2 mld zł. Obie kwoty zostały pożyczone na okres trzech miesięcy w celu zachowania płynności płatniczej. Z kolei Idea Bank 19 listopada w tym samym celu pożyczył od NBP 1,05 mld zł. - Oprocentowanie kredytu refinansowego jest zmienne i stanowi wysokość stopy ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej dla kredytu refinansowego innego niż kredyt lombardowy. W dniu zawarcia umowy oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali rocznej - zaznaczył bank w komunikacie.

 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/getin-noble-bank-i-idea-bank-leszek-czarnecki-afera-knf-kredyt-z-nbp-5-9-mld-zl

 

Idea Bank ze stratą - kłopoty Leszka Czarneckiego

13 września 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662