Idea Bank półrocze zakończył ze stratą 80 mln zł., ale są sygnały poprawy sytuacji. Obecne wyniki oraz zapowiedzi restrukturyzacji Banku z zadowoleniem przyjęli inwestorzy. W obecnym czasie akcje Idea banku rosną blisko 20 proc.

Banki przyzwyczaiły inwestorów do zarabiania bardzo dużych pieniędzy - niestety w ostatnim czasie nie można tego powiedzieć o Banku Czarneckiego. Po złożeniu raportu z działań banku - po raz kolejny Idea Bank notuje stratę, tym razem pierwsze półrocze wykazało stratę z działalności operacyjnej z ok 80 mln. "minusem".

 

W porównaniu do analogicznego okresu rozliczeniowego z 2018 roku Idea Bank wykazał stratę na poziomie 376 mln. zł. Biorąc pod uwagę poprzedni rok, wynik 80 mln. zł. straty za I półrocze 2019 roku to zmniejszenie straty o ok. 82%, Ponad to Idea Bank na dzień dzisiejszy wykazuje symboliczny zysk na poziomie 1 mln. zł.

 

"Rok 2018 był dotychczas najtrudniejszym rokiem w historii banku, co było spowodowane przede wszystkim koniecznością utworzenia rezerw i odpisów na należności oraz inne aktywa grupy. W pierwszym półroczu 2019 roku zauważalne są już efekty działań naprawczych, które mają na celu ustabilizowanie sytuacji" - komentuje wyniki zarząd Idea Banku.

 

Poprawę, również dostrzegają inwestorzy. Po publikacji wyników, notowania Idea Banku wystrzeliły w górę. W ciągu chwili wzrosły o około 20 proc. a około godziny 10:00 były wyceniane na 2,70 zł za sztukę, a jeszcze wczoraj chodziły po 2,20 zł.

Zarząd Idea Banku nie ukrywa, że aby ostatecznie stanąć na nogi, konieczne jest pozyskanie inwestora, który dofinansuje bank dużą kwotą pieniędzy.

 

Idea Bank opracował i przedstawił KNF plan restrukturyzacji. W głównej mierze, polegać ma ona na obniżeniu kosztów działalności (co widać po placówkach bankowych).

W czerwcu tego roku Idea Bank rozpoczął proces, który przyczynia się do restrukturyzacji - proces zwolnień grupowych, który do końca 2019 roku ma objąć do 750 pracowników.

Bank rozpoczął też proces przebudowy modelu sieci sprzedaży, który obecnie jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Docelowo ma przyczynić się do znaczącej redukcji kosztów utrzymania. W tym roku m.in. rozpoczęto proces transformacji sieci placówek do nowego, efektywniejszego formatu.

 

Na koniec czerwca bank prowadził 476,8 tys. rachunków. Mimo trudności i związanych z nimi problemów wizerunkowych ich liczba wzrosła o 2 tyś. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Bank chwali się, że w pół roku pozyskał blisko 15 tys. nowych klientów, w tym 3 tys. Polskich firm.

 

 

Problemy Idea Banku - afera KNF.

 

W piątek po południu Getin Noble Bank w komunikacie giełdowym poinformował, że 19 listopada uzyskał od Narodowego Banku Polskiego 3,59 mld zł kredytu, a 21 listopada - 1,2 mld zł. Obie kwoty zostały pożyczone na okres trzech miesięcy w celu zachowania płynności płatniczej. Z kolei Idea Bank 19 listopada w tym samym celu pożyczył od NBP 1,05 mld zł. - Oprocentowanie kredytu refinansowego jest zmienne i stanowi wysokość stopy ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej dla kredytu refinansowego innego niż kredyt lombardowy. W dniu zawarcia umowy oprocentowanie wynosi 3,5 proc. w skali rocznej - zaznaczył bank w komunikacie.

 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/getin-noble-bank-i-idea-bank-leszek-czarnecki-afera-knf-kredyt-z-nbp-5-9-mld-zl

 

 

Idea Bank ze stratą - czy to koniec Idea Banku?

19 września 2019
Idea Bank ze stratą czy Czarnecki powinien się bać?

Wróć do listy artykułów.

Najniższe oprocentowanie kredytu dla Twojej firmy.
Finansowanie na pokrycie zaległości w ZUS.

tel. +48 733 938 741

tel. +48 787 566 662

 

eurofinance@efce.pl

 

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

NIP: 5242719654

brak zdolności kredytowej czy zaległości w ZUS to żaden problem.
brak zdolności lub słaby scoring.

.EUROFINANCE.

EUROFINANCE© BIZNESOWE CENTRUM WARSZAWY

CENTRALA FIRMY

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

KONTAKT

 

+48 733 938 741

+48 787 566 662

 

e-mail: eurofinance@efce.pl