Jeden z największych świtowych banków planuje zwolnienie i cięcia w budżecie.
finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

 

HSBC, jeden z największych światowych holdingów finansowych, działający także w Polsce, planuje zwolnić nawet 10 tysięcy pracowników. Powodem są prognozy niższych zysków banku.O sprawie pisze "Financial Times". Jak zwraca uwagę gazeta, banki centralne na całym świecie rozluźniają politykę pieniężną w odpowiedzi na słabnące perspektywy globalnego wzrostu. Dla banków to oznacza niższe zyski z pożyczek, szczególnie jeśli wcześniej zaoferowały one wyższy zwrot z depozytów, żeby przyciągnąć klientów.

 

Perturbacje nie ominęły też 150-letniego HSBC. W zeszłym miesiącu po zaledwie półtora roku pracy odszedł z pracy bez podania powody dyrektor generalny John Flint. W tym czasie okazało się też, że bank chce ściąć zatrudnienie o około 4 tys. etatów. Teraz okazuje się, że cięcie będzie głębsze.

 
 

Jednocześnie bank wciąż raportuje zyski. Jak wskazuje gazeta, instytucja chce nieco przemodelować swoją działalność i skupić się na najbardziej perspektywicznych rynkach.Zresztą nie tylko HSBC planuje zwolnienia. W zeszłym miesiącu drugi co do wielkości niemiecki pożyczkodawca Commerzbank ogłosił zwolnienia 4300 osób, czyli o jedną dziesiątą siły roboczej, oraz plan zamknięcia 200 oddziałów w ramach restrukturyzacji. Deutsche Bank chce zredukować zatrudnienie o 18 tys. osób, a francuski Societe Generale - o 1,6 tys.

 

Bank HSBC planuje redukcję zatrudnienia o około 10 procent. Pracę straci około 25 tysięcy osób na całym świecie. Zwolnienia dotkną zarówno dział obsługi detalicznej, jak i część bankowości inwestycyjnej. Firma nie planuje uruchomienia programu dowolnych odejść, choć wzywają do tego związki zawodowe na przykład w Wielkiej Brytanii.

Plan restrukturyzacji zakłada ograniczenie kosztów funkcjonowania firmy o około 5 miliardów dolarów. HSBC jednocześnie planuje zwiększyć swoją działalność inwestycyjną w Azji. HSBC rozważa zupełne wycofanie się z Brazylii oraz Turcji. Możliwe, że zrezygnuje również z siedziby centrali w Londynie.

Analitycy tłumaczą decyzję zarządu HSBC błędną strategią, którą przyjęto w 2011 roku. Koncepcja zakładała budowę globalnego banku inwestycyjnego, ale mocno związanego z lokalnymi rynkami.

 

 

 

HSBC Bank planuje zwolnienie nawet 10 tys. pracowników.

 

HSBC - cięcia w budżecieoraz cięcia w zatrudnieniu.

08 października 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662