Duża większość banków oraz instytucji finansowych, oferuje coraz to nowsze rozwiązania kredytowe. Klienci poszukujący finansowania zewnętrznego, są coraz bardziej świadomi i wymagający. Oczekują profesjonalnej i rzetelnej obsługi, doradztwa finansowego na możliwie jak najwyższym poziomie. W takiej sytuacji, kluczową rolę może odegrać dobry doradca kredytowy.

 

Na pierwszym etapie pozyskania kredytu, klienci banków powinni zadać sobie pytanie: czy chcą osobiście analizować obszerną ofertę każdego banku z osobna - czy wybiorą współpracę z doradcą finansowym. Korzystając z rozwiązania drugiego,uzyskasz wygodny i bezpieczny dostęp do oferty wszystkich banków na rynku, zaledwie na jednym spotkaniu. To bardzo duża oszczędność czasu. W takim przypadku, zadaniem doradcy finansowego jest szczegółowe przeanalizowanie całego procesu oraz oferty kredytu, która wydaje się być zbliżona do oczekiwań klienta. Bardzo duża oszczędność czasu przy dokładnej analizie kredytu, jest ważnym atutem przemawiającym za współpracą z dobrym doradcą finansowym.

 

Procedura oraz analiza oferty kredytu, za pośrednictwem naszej firmy jest krótsza, ponieważ Klient może liczyć na wsparcie ze strony doradcy, który zna specyfikę każdego banku oraz panujących w nich procedur i wymagań dotyczących uruchamiania kredytu. W takim przypadku zdecydowanie oszczędzasz swój czas. Nie musisz sam przechodzić przez skomplikowany proces decyzyjny. To niewątpliwa kolejna zaleta współpracy z firmą doradztwa kredytowego.

Współpracując z dobrym doradcą finansowym, możemy także poprawić swoją zdolność kredytową. Zdolność kredytowa Klienta wyliczona przez przedstawiciela banku lub doradcę powinna być taka sama. Jednakże nasz doradca, znając wymagania konkretnego banku może doradzić „uporządkowanie” finansów i poprawienie tego parametru poprzez zamknięcie nieużywanej karty kredytowej czy konsolidację kredytu gotówkowego.

 

EUROFINANCE - doradztwo kredytowe dla firm oraz osób indywidualnych to firma, która współpracuje z większością banków oraz instytucji finansowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz szerokiej wiedzy posiadamy swobodny dostęp do wszystkich propozycji na rynku. Dzięki temu, możemy znaleźć taki kredyt, który będzie najbardziej optymalny i dopasowany do Twoich potrzeb. Ważnym argumentem współpracy z nami jest to, że mamy swobodny kontakt z osobami decyzyjnymi, a dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować bezapelacyjnie najtańszy produkt kredytowy na rynku.

 

EUROFINANCE

Doradztwo Kredytowe Dla Firm

Pośrednik na rynku finansowym kredyty dla firm
Eurofinance to oferta wszystkich banków w jednym miejscu. Jesteśmy w stanie zaproponować Państwu tanie kredyty dla firm oraz osób indywidualnych. Sprawdź swój dotychczasowy kredyt z renomowanym doradcą finansowym. Nic nie tracisz a możesz zyskać najtańszy kredyt na rynku.
Kredyty dla Firm oraz kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych

EUROFINANCE

Aktualności

 

- Informacje, Aktualności, Opinie...

 

 

 

O Kredytach na luźno

O tym piszemy:

Spirala kredytowa

Co to jest BIK?

Informacje o KRD

Jak działa Factoring?

Kredyt Obrotowy - 10 korzyści

O Kredycie Inwestycyjnym

O KREDYTACH NA LUŹNO

 

 

Kredyt - nie kojarzy Nam się z niczym pozytywnym, a wręcz przeciwnie. Słysząc to słowo - często spotykamy się ze złym odbiorem. Na szkoleniach "infolinii" sprzedażowej, która proponuje tego typu produkty, zastępuje się je innymi frazami typu: kapitał zewnętrzny, kapitał dłużny, pożyczka, dofinansowanie firmy itp. itd. Kredyty mają złą prasę. Nie jesteśmy pewni czy w tym momencie nie przekroczymy pewnych "nietykalnych" granic postawionych przez zabobony, poprawność społeczną czy zwykły strach. Dobra, jak to mówią raz się żyje. Kredyty mają złą prasę przez ludzi, którzy nie umiejętnie wykorzystują przekazane środki lub przez osoby, które nie maja pojęcia jak działają lub jakie są ich wskaźniki (czyt. oprocentowanie itp. itd.). Kredyt na dobrym oprocentowaniu, które naszym zdaniem - jest dostępne na polskim rynku, przeznaczony na konkretny cel (który po dokładnych przeliczeniach - daje nam rentowność) to dobra inwestycja! Dokładne przeliczenia typu analiza SWOT, zwykłe za i przeciw, konkurencja regionalna, miejsce działalności czy rentowność przedsięwzięcia - to są konkrety! - poparte dokładnymi wyliczeniami. Pierwsza wzmianka PRAWA - Prawo trzeba znać! Tak samo jest z kredytami. Trzeba je poznać, dokładnie zagłębić się w temat, czy to samemu czy zasięgnąć porady u firm consultingowych specjalizujących się w danym segmencie i wtedy można zacząć działać.

 

X

REKOMENDACJE KLIENTÓW

KONTAKT

 

tel. 733 938 741

tel. 515 695 095

EUROFINANCE ©

CENTRALA

 

Warszawa

ul. Okopowa 56/216

ADRES E-MAIL

 

eurofinance@efce.pl

www.efce.pl

WYPEŁNIJ FORMULARZ

 

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko,  jak to możliwe.

Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
Numer telefonu:
Wnioskowana kwota:
NIP Firmy:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
 • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest EUROFINANCE © z siedzibą w Warszawie, ul. Okopowa 56/216, 02-796 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez CEIDG dla m.st. Warszawy REGON 360854387, NIP 5242719654, w rozumieniu „RODO” to jest Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

 • Administrator będzie zbierał i przetwarzał Pana/Pani dane osobowe w zakresie wskazanym we Wniosku kredytowym online.

X

KREDYT INWESTYCYJNY DLA FIRM

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Kredyt inwestycyjny to produkt bankowy, którego celem jest powiększenie wartości majątku trwałego przedsiębiorcy. Jest kredytem bezpośrednim i długoterminowym, udzielanym podmiotom gospodarczym. Umożliwia nie tylko pokrycie nakładów inwestycyjnych, ale również zakup wartości prawnych i niematerialnych. Można dzięki niemu realizować cele długoterminowe, które będą podstawą rozwoju przedsiębiorstwa.

 

Dla kogo i na co kredyt inwestycyjny?

 

Kredyt inwestycyjny dla firm udzielany jest przedsiębiorcom, którzy spełniają określone warunki ekonomiczno-finansowe. Bank lub instytucja finansowa przeprowadzają dokładną analizę efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa. Klient powinien przedstawić szczegółowy biznesplan i kosztorys oraz udokumentować słuszność inwestycji. W celu zabezpieczenia kredytu, zazwyczaj wymagany jest wkład własny przedsiębiorcy w wysokości 10-30% wartości inwestycji. Droga formalna jest zatem dość skomplikowana, jednak kredyt inwestycyjny wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim umożliwia wzrost potencjału firmy, zwiększa jej konkurencyjność na rynku i poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa.

 

Kredyt inwestycyjny przeznaczany jest na konkretny cel. Można go wykorzystać do sfinansowania maszyn i urządzeń, niezbędnych do funkcjonowania firmy, budowy siedziby lub modernizacji nieruchomości, remontu obiektów przemysłowych albo pokrycia kosztów zakupu nowoczesnych technologii, koncesji czy licencji. Kredyt inwestycyjny dla firm może również posłużyć do spłaty zobowiązań finansowych, nabycia praw autorskich lub patentowych, zakupu papierów wartościowych lub udziałów. Wynika z tego, że cel może być niemal dowolny – rzeczowy, finansowy lub niematerialny. Nakłady muszą się jednak zaliczać do majątku trwałego firmy.

 

Warunki kredytu inwestycyjnego

 

Kredyt inwestycyjny jest zobowiązaniem długoterminowym i zazwyczaj udzielany jest na okres kilku lub kilkunastu lat. Na okres kredytowania istotny wpływ ma czas realizacji przedsięwzięcia. Kredyt inwestycyjny dla firm może być wypłacony jednorazowo lub w transzach, dostosowanych do terminów realizacji. Transze są wypłacane po spełnieniu przez przedsiębiorcę określonych zobowiązań w zakresie realizacji inwestycji. Można poza tym zastosować opcję linii kredytowej, czyli dowolnego korzystania przez kredytobiorcę ze środków finansowych do momentu osiągnięcia ustalonego limitu zadłużenia.

 

Wyróżnia się dwa rodzaje spłat kredytów inwestycyjnych. Pierwszy z nich obejmuje raty kapitałowe, natomiast drugi raty sumaryczne. Wartość rat kapitałowych jest zmienna, ponieważ odsetki naliczane są od zmniejszającego się kapitału, natomiast wysokość rat sumarycznych jest identyczna w każdym okresie spłaty. Instytucje finansowe zazwyczaj oferują usługę karencji w spłacie, czyli odroczenia terminu spłaty pierwszej raty. Decydując się na zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego należy także zwrócić uwagę na walutę kredytu oraz jego ubezpieczenie.

X

FACTORING DLA FIRM

Faktoring dla Firm jest jednym ze sposobów, zapewniających firmie płynność finansową. Jego istotą jest nabycie praw do pieniężnej wierzytelności handlowej przed upływem jej terminu (np. Kontrahent spóźnia się z zapłatą wierzytelności - miesiąc, dwa miesiące a nawet 3 miesiące) to rozwiązanie jest idealne dla Twojej Firmy. To współczesna odpowiedź na problemy z płynnością finansową i jedna z najszybciej rozwijających się usług finansowych. W tekście poniżej, wyjaśnimy jak to działa.

 

Faktoring dla firm – zasada działania

 

Faktoring dla firm jest transakcją, w której uczestniczą trzy podmioty:

 • Faktorant – firma, będąca dostawcą towarów i usług, a więc zbywcą wierzytelności.
 • Faktor – instytucja finansowa, wykupująca należności i udzielająca finansowania.
 • Dłużnik – kontrahent, zobowiązany do wykonania płatności na rzecz faktoranta.

Faktor, czyli podmiot świadczący usługę faktoringu, wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności przedsiębiorcy od jego kontrahentów. Faktor wypłaca faktorantowi zaliczkę zaraz po wystawieniu faktury. Wysokość procentowa zaliczki i konkretny termin jej wypłaty oraz wysokość prowizji faktora określona jest w umowie faktoringowej, sporządzanej pomiędzy firmą a instytucją finansową. Zazwyczaj wynosi od 80% do 100% wartości faktury. Pozostała część zostaje wypłacona przedsiębiorcy natychmiast po uiszczeniu należności przed dłużnika. W przypadku braku zapłaty w terminie, to na faktorze ciąży obowiązek ich wyegzekwowania. Może rozłożyć płatność na raty lub wszcząć windykację sądową.

 

Faktoring dla firm – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

 

Faktoring przeznaczony jest dla firm, które posługują się odroczonymi terminami płatności i chcą się zabezpieczyć przed niewypłacalnymi kontrahentami. Poprawia bieżącą płynność finansową i skraca cykl rotacji należności. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy środki od odbiorcy jeszcze nie wpłynęły, ale przychód został już zrealizowany i powstał obowiązek podatkowy. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują dodatkowych źródeł finansowania, a także poszukują usług kompleksowych. Faktoring dla firm bowiem wiąże się także ze świadczeniem usług dodatkowych, takich jak inkaso należności, prowadzenie rozliczeń czy monitorowanie płatności. Sprawdzi się w sytuacji, gdy firma nie posiada zdolności kredytowej lub odpowiednich zabezpieczeń dla kredytu obrotowego, nie  może wypracować płynności finansowej lub ma problem z zarządzaniem należnościami. Faktoring dla firm jest zatem skutecznym i nowoczesnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, potrzebujących elastycznego źródła finansowania i wsparcia w zarządzaniu należnościami.

X

KREDYT OBROTOWY - X Głównych korzyści.

Kredyt obrotowy jest jedną z najchętniej wybieranych usług finansowych przez przedsiębiorców. Pozwala on utrzymać płynność finansową i w ten sposób przyczynić się do rozwoju firmy. Przeznaczony jest na finansowanie działalności bieżącej i udzielany na podstawie umowy zawartej pomiędzy bankiem lub pozabankową instytucją finansową oraz kredytobiorcą. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?

 

Zalety kredytu obrotowego dla firm

 

Kredyt obrotowy dla firm wymaga posiadania zdolności kredytowej. Dedykowany jest firmom już istniejącym na rynku i osiągającym odpowiednio wysokie dochody. Większą szansę na jego zdobycie mają również firmy rozliczające się w oparciu o KPiR. W przypadku uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej, kredyt obrotowy niesie za sobą wiele korzyści.

 

 • Gwarancja utrzymania płynności finansowej. Kredyt obrotowy pozwala na terminowe regulowanie zobowiązań pieniężnych. Dzięki temu pozwala przedsiębiorstwu zachować stabilność rynkową.

 

 • Minimalizuje ryzyko upadłości i prawdopodobieństwo niewypłacalności.

 

 • Pomaga rozwiązać problemy z brakiem środków finansowych, spowodowane nieuregulowaniem należności przez dłużników.

 

 • Daje uniwersalne możliwości wykorzystania. Kredyt obrotowy można przeznaczyć zarówno na pokrycie kosztów zatrudnienia, jak również na opłaty administracyjne czy zakup nowego sprzętu.

 

 • W zależności od potrzeb klienta, kredyt obrotowy można uzyskać w jednym z dwóch wariantów. Na rachunku bieżącym (kredyt z limitem odnawialnym) lub na rachunku kredytowym (kredyt na raty). Klient sam decyduje, jaka forma wypłat odpowiada mu najbardziej – jednorazowa czy w zależności od potrzeb.

 

 • W przypadku kredytu obrotowego na rachunku bieżącym, limity wypłat i spłat nie są regulowane harmonogramem. Wysokość i częstotliwość wypłaty zależy od potrzeb kredytobiorcy. W tym wariancie spłata rat następuje w terminach dogodnych dla klienta, również w formie jednorazowej na zakończenie umowy.

 

 • Terminy spłaty w przypadku drugiego wariantu można negocjować i ustalić zarówno w systemie miesięcznym, jak i kwartalnym.

 

 • Firma ma możliwość negocjowania z instytucją finansową kosztów kredytu.

 

 • Kredyt obrotowy może być uruchamiany wielokrotnie. Dodatkowo, czas jego
 • udostępniania jest dla odbiorcy bardzo elastyczny. Kredyty obrotowe zazwyczaj przyznawane są na rok, ale można również znaleźć oferty na dłuższe terminy.

 

 • Umożliwia rozwój firmy. Środki kredytowe można przeznaczyć na zakup niezbędnego wyposażenia lub sprzętu, dzięki któremu firma rozwinie się, poszerzy działalność, zacznie lepiej prosperować i przynosić większe zyski.

 

X

CO TO JEST KRD?

KRD to skrót od Krajowego Rejestru Długów. KRD BIG S.A. to Biuro Informacji Gospodarczej, które działa od 2003 roku na mocy ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych z 9 kwietnia 2010 roku. KRD zajmuje się gromadzeniem oraz udostępnianiem danych na temat sytuacji finansowej przedsiębiorstw i konsumentów. Z jednej strony są to informacje o niespłaconych zaległościach, natomiast z drugiej o terminowym wywiązywaniu się ze zobowiązań.

 

Kto może zostać wpisany do KRD?

 

Wpisów do KRD mogą dokonywać przedsiębiorcy, gminy, jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne, posiadające tytuł wykonawczy. Informacje o zobowiązaniu dłużnika mogą zostać przekazane do KRD tylko wówczas, gdy:

 

 • zobowiązanie powstało w związku z określonym stosunkiem prawnym
 • kwota zobowiązań wynosi nie mniej niż 200 zł i jest wymagalna od co najmniej 60 dni
 • dłużnik otrzymał wezwanie do zapłaty z ostrzeżeniem o zamiarze przekazania danych do KRD wraz z podaniem danych i adresu siedziby KRD
 • od wysłania wezwania do zapłaty upłyną co najmniej miesiąc
 • od powstania zobowiązania lub stwierdzenia roszczenia nie minęło więcej niż 10 lat
 • zobowiązanie zostało stwierdzone tytułem wykonawczym, upłynęły co najmniej dwa tygodnie od wysłania do dłużnika pisma z ostrzeżeniem o zamiarze przekazania danych do KRD oraz wierzyciel przekazał do KRD potwierdzenie tytułu wykonawczego

 

Jak wygląda wykreślenie z KRD?

 

Wykreślenie z KRD może nastąpić na drodze postępowania reklamacyjnego. Przed dokonaniem wpisu można wystosować sprzeciw do wierzyciela, natomiast po dokonaniu wpisu sprzeciw do KRD. Żądanie wykreślenia z KRD można wystosować wówczas, gdy informacje o zadłużeniu przekazane przez wierzyciela do KRD są nieprawdziwe, nieaktualne lub niekompletne. Sprzeciw powinien zostać poparty odpowiednią dokumentacją, udowadniającą słuszność racji dłużnika. KRD ma 30 dni na rozpatrzenie sprzeciwu. Po tym czasie może dokonać aktualizacji informacji gospodarczej, wykreślenia wpisu z KRD lub zawieszenia ujawnienia informacji, jeśli niezbędne jest przeprowadzenie dalszych czynności wyjaśniających. Dłużnik może dochodzić ochrony swoich dóbr osobistych również na drodze cywilnej.

 

Wykreślenie z KRD może również nastąpić na skutek zbycia wierzytelności przez dotychczasowego wierzyciela. W sytuacji, gdy nabywca wierzytelności nie wystąpi do KRD o dokonanie aktualizacji – wpis zostanie usunięty z bazy. Wykreślenie z KRD następuje również po upływie 3 lat od ostatniej aktualizacji oraz w przypadku konsumentów nie później niż po upływie 10 lat od powstania wymagalności zadłużenia.

 

Pamiętajmy, że wierzyciel ma obowiązek usunięcia lub zaktualizowania danych, przekazanych do KRD w określonych przypadkach. Należy do nich całkowita lub częściowa spłata długu, wygaśnięcie zobowiązania lub potwierdzenie informacji o nieistnieniu długu lub nieprawdziwości przekazanych informacji. W takiej sytuacji wierzyciel ma 14 dni na wystąpienie z żądaniem aktualizacji danych. W innym przypadku grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

X

CO TO JEST BIK?

 

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to zbiorowa pamięć banków. Trafiają do niej informacje o zaciąganych przez klientów kredytach oraz historii ich spłaty. Gdy staramy się o kredyt lub pożyczkę, bank na pewno sprawdzi, jak do tej pory wywiązywaliśmy się ze swoich zobowiązań. Porównywarka kredytów, Historia kredytowa to dla banków niezwykle ważna wskazówka. Klienci, którzy miewali kłopoty z terminową spłatą rat muszą liczyć się z tym, że bank potraktuje ich jako bardziej ryzykownych. Kredytodawcy zakładają, że problem może się powtórzyć i mogą zażądać dodatkowych zabezpieczeń, podnieść oprocentowanie kredytu lub nawet odrzucić wniosek. Chociaż do baz BIK mogą zaglądać tylko niektóre instytucje, to każdy może sprawdzić, jak wygląda jego własna historia kredytowa i zamówić raport. Warto to zrobić zwłaszcza, jeśli zamierzamy starać się o kredyt lub pożyczkę i chcemy upewnić się, że mamy pozytywną historię kredytową.

 

Co znajduje się w raporcie BIK?

 

Raport dotyczący historii kredytowej można zamówić przez Internet, na stronie BIK lub przez system bankowości internetowej w niektórych bankach (m.in. PKO BP i Inteligo). Mamy do wyboru kilka wersji takiego dokumentu - w najbogatszym zobaczymy także tzw. ocenę punktową naszej wiarygodności kredytowej.

 

Biuro Informacji Kredytowej przechowuje kilka typów informacji. Po pierwsze, o spłacanych przez nas obecnie zobowiązaniach, czyli otwartych rachunkach kredytowych. W przypadku każdego kredytu odnotowana jest m.in. jego pierwotna wysokość, aktualizowana, nie rzadziej niż co miesiąc, suma długu pozostałego do spłaty oraz terminowość spłaty kolejnych rat.

 

Po drugie biuro gromadzi informacje, o spłaconych już kredytach, jeśli zgodziliśmy się na przetwarzanie takich danych we wniosku kredytowym lub jeśli mieliśmy poważne (powyżej 60 dni) opóźnienie w spłacie zobowiązań. W tym ostatnim przypadku nie jest konieczna nasza zgoda, a wpis będzie figurować w bazie do 5 lat po zakończeniu spłaty kredytu.

 

Po trzecie, BIK odnotowuje także zapytania o kredytobiorców składane przez banki. Kredytodawcy mogą w ten sposób dowiedzieć się np. czy w ostatnim czasie składaliśmy wnioski kredytowe w innych instytucjach.

 

Poprawianie historii kredytowej w BIK

 

Danych zapisanych w BIK nie można wymazać ani zmienić. Można jednak sprostować błędy i nieścisłości, które czasem pojawią się tam nie z naszej winy. Jeśli okaże się np. że spłacony przez nas kredyt nadal figuruje w bazie jako otwarty rachunek, powinniśmy zwrócić się z prośbą o uaktualnienie wpisu do banku, w którym spłacaliśmy zobowiązanie.

X

SPIRALA KREDYTOWA

Temat nie przyjemny, odrzucający i jeśli dotyczy Was osobiście to proszę nie poczujcie się urażeni. Nie mam zamiaru się śmiać, wytykać palcami czy kogokolwiek piętnować. Nie takie jest założenie tego artykułu. Założenie jest proste - chcę pokazać Wam praktyczne sposoby uniknięcia tej katastrofy finansowej. 

 

Na czym polega spirala kredytowa?

Nie wiem czy jest możliwe przekazanie jednej ogólnej definicji tego zagadnienia, ponieważ każda sytuacja jest indywidualna. Każda sytuacja jest inna, ale w wolnym tłumaczeniu można określić, że spirala kredytowa ma miejsce wtedy gdy występuje duża dysproporcja zarobków do posiadanych wierzytelności. Pisząc prościej mamy więcej długów niż jesteśmy w stanie spłacić. Kiedy mówimy o spirali? A no wtedy gdy człowiek wsiada do pociągu zwanym zadłużeniem i nie może z niego wyjść. Zaciąga kolejny dług w bankach, u firm prywatnych czy osób trzecich aby spłacić dług poprzedni. Generuje w ten sposób coraz wyższe odsetki, aż dochodzi do pustyni gdzie pozostaje całkiem sam. Nikt nie chce udzielić kolejnych pożyczek a wierzyciele latają jak sępy i coraz głośniej domagają się spłaty. Przestaje odbierać telefon, nawet chowa go gdzieś w odległym miejscu a każdy niezapisany numer stwarza potworną dawkę stresu.

 

Dlaczego wpadamy w spiralę?

Powody bywają bardzo rożne a każdy z nich jest odmienny. Wspólnym mianownikiem jest stosunkowa łatwość pozyskania kapitału z rynku np. telewizor na raty, pożyczki chwilówki, wakacje na raty, nowa lodówka na raty, kredyty konsumpcyjne na podwyższenie standardu życia. To bardzo złudne poczucie "chwilowego luksusu", które generuje tzw. życie ponad stan. Reklamy w centrach polskich miast krzyczą o tanich pożyczkach bez zaświadczeń, dla każdego, bez poręczycieli i dochodów. Takie hasła w głowie rozsądnego człowieka natychmiast zapalają lampkę ostrzegawczą i każą uciekać. Ale pamiętajmy, że biedna osoba, która musi np. zapłacić rachunek lub kupić jedzenie, nie myśli racjonalnie. Dają, to biorę. Później pomyślę o konsekwencjach.

Zastanawiacie się pewnie, jak to jest, że firma pożyczkowa przyznaje pieniądze komuś, kto nie osiąga żadnych dochodów (poza np. rentą czy zasiłkiem) i z góry wiadomo, że nie będzie w stanie spłacić pożyczki? Po pierwsze – przedsiębiorca wlicza to w swoje ryzyko biznesowe. Wie, że pewna grupa klientów nie będzie spłacać odsetek i kapitału. Jednocześnie to oni robią firmie dobrą reklamę i przyciągają te bardziej rzetelne osoby. Po drugie – pieniądze zawsze da się jakoś odzyskać.

Prosty przykład człowiek pożycza 20 tyś. zł. a zabezpieczeniem tej kwoty jest mieszkanie "klienta". Brzmi absurdalnie? Wy byście się nie zgodzili? Zdesperowany człowiek jest gotowy na bardzo wiele jak Gladiator walczący o życie na oczach kilku tysięcy widzów.

Dlatego proszę, pamiętajcie o tym aby przy podpisywaniu umowy przeczytać dokładnie jak jest skonstruowana jakie informacje zawiera, jakie wskaźniki proponuje, a jeżeli nie jesteście pewnie skierujcie się o poradę osoby, która się na tym zna.

 

 

EUROFINANCE ©

                                                                                                                                                                          doradztwo kredytowe dla Firm

EUROFINANCE © z siedzibą w Warszawie, 01-042 przy ul. Okopowa 56/216 wpisaną do rejestru przedsiębiorców pod numerem NIP: 5242719654, REGON: 360854387, tel. 733-938-741, strona internetowa: www.efce.pl adres e-mail: eurofinance@efce.pl

X

FIRMY Z KTÓRYMI WSPÓŁPRACUJEMY

Dziękujemy za zaufanie!

 

EUROFINANCE - Doradztwo Finansowe dla Firm