finansowanie firm oraz kredyty gotówkowe
niezależni doradcy kredytowi

WNIOSEK KREDYTOWY

Centrum Obsługi Klienta +48 787 566 662

Eurofinance to doradztwo kredytowe na najwyższym poziomie

Centrum Obsługi Klienta: +22 428 37 70

Przyjeżdżało 300 litrów mleka, a oszuści deklarowali 500. Do tego fałszowane były dokumenty i urządzenia pomiarowe. W czwartek policjanci zatrzymali gang mleczarski, który okradał Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu. Poznaliśmy szczegóły procederu. Firma już odpowiedziała na aferę i tłumaczy, że rozcieńczania mleka nie było.

 

 

W czwartek policjanci z Poznania zatrzymali 11 osób, które oszukiwały jedną ze spółdzielni mleczarskich w Wielkopolsce. Policja nie informowała, o którą firmę chodzi. Ustaliły to lokalne media. "Głos Wielkopolski" pisze wprost, że mowa o Spółdzielni Mleczarskiej Gostyń. Jak wynika z informacji policji, zatrzymano dostawców mleka i kierowców ze spółdzielni. Za co? Za wielomilionowe oszustwa. Dostawcy i pracownicy firmy mieli potwierdzać, że do spółdzielni przyjeżdżało więcej mleka niż w rzeczywistości. Pierwsze informacje od śledczych mówiły o rozrabianiu mleka. Firma SM Gostyń właśnie zabrała głos. Potwierdza, że zatrzymania miały miejsce właśnie u niej. W oświadczeniu wysłanym money.pl tłumaczy, że do rozrzedzania mleka jednak nie dochodziło. - Każda cysterna z mlekiem jest badana na zawartość wody w mleku - zapewnia Grzegorz Grzeszkowiak, prezes zarządu SM Gostyń. Wskazania nie wykazywały żadnych anomalii. Grzeszkowiak zapewnia również, że klienci nie mają powodów do obaw. - Nasze produkty są zgodne z wymaganiami przepisów i są bezpieczne dla zdrowia - informuje.

 

 

Jak wynika z informacji money.pl, prokuratura okręgowa w Poznaniu - która zajmuje się mlekowym gangiem - nie zamknęła jeszcze śledztwa. Wciąż są prowadzone kolejne czynności, najprawdopodobniej pojawią się też kolejne zarzuty i kolejne zatrzymania. Trwa również szacowanie strat. W tej chwili oceniane są jako "milionowe".

 

 

Spółdzielnia w oświadczeniu przesłanym money.pl tłumaczy, że proceder trwał od sierpnia do listopada ubiegłego roku. Wszyscy kierownicy produkcji i kierowcy zostali już przesłuchani w obecności policji. Firma tłumaczy, że od ubiegłego roku na cysternach jest zamontowany monitoring. Nie da się zatem już oszukiwać wskazań licznika. Firma zaprosiła już do siebie specjalistów dostarczających sprzęt pomiarowy.

 

 

Prokuratura jednak nie kończy działań. - To sprawa rozwojowa. Cały czas analizujemy zebrane dokumenty i dowody, jesteśmy już po pierwszych przesłuchaniach. Zatrzymani ze szczegółami opowiadali, jak wyglądał cały proceder. Wszyscy przyznali się do winy - tłumaczy w rozmowie z money.pl prokurator Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

 

Gang mleczarski miał kilka sposobów działania. Po pierwsze po prostu dostarczał za mało mleka w cysternach. W zbiornikach było 300 litrów, na papierach pojawiało się 500 litrów. W jaki sposób? Jedną z metod było fałszowanie działania urządzeń pomiarowych. I w ten sposób również można było zawyżyć ilość przywiezionego mleka. Stąd policjanci już na początku śledztwa dokładnie obejrzeli 20 pojazdów - cystern do przewożenia mleka.

 

Kolejnym sposobem na wyłudzenie większych pieniędzy za mleko było po prostu fałszowanie dokumentacji. - Otrzymanymi pieniędzmi dzielili się dostawcy z pracownikami firmy - informuje prokuratura. Jeden z pracowników firmy w rozmowie z money.pl przekonuje, że "nie jest to afera klientów, a samej spółdzielni". To właśnie Spółdzielnia Mleczarska Gostyń miała tracić pieniądze na gorszych surowcach. - Do klienta trafiał towar pełnowartościowy. Z takiego mleka można było po prostu wyprodukować mniej - tłumaczy inny z pracowników w komentarzu pod materiałem dot. akcji policji. Obecni pracownicy piszą również wprost: oby ta afera nie wywróciła firmy.

 

 

Źródło artykułu: https://www.money.pl/

 

Afera w SM Gostyń - Gang okradał spółdzielnię mleczarską.

23 września 2019

wróć

© 2020 EUROFINANCE GROUP POLAND ul. Okopowa 56 lok. 216, 01-042 Warszawa, e-mail: eurofinance@efce.pl, tel. mobile: +48 787 566 662

Centrum Obsługi Klienta

Eurofinance Group Poland

 

tel: +22 428 37 70

 

Centrum obsługi klienta jest czynne od poniedziałku

do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Opłata za połączenie według taryfy operatora.

© EUROFINANCE GROUP POLAND

 

ul. Okopowa 56 lokal 216

01-042 Warszawa

 

 

link do facebooka
logowanie do konta google
logowanie do linkedin
logowanie do youtube

e-mail office: eurofinance@efce.pl

tel: +22 428 37 70

mobile: +48 787 566 662